Blog

regulacja temperatury

Jednym z argumentów przemawiających za stosowaniem oleju opałowego jest jego wysoka efektywność energetyczna. Olej opałowy ma wysoką wartość opałową, co oznacza, że może generować dużą ilość ciepła z niewielkiej ilości paliwa. Dzięki temu ogrzewanie domu może być bardziej ekonomiczne i skuteczne niż w przypadku niektórych innych źródeł energii.

Czytaj dalej

zbiornik na olej opałowy

Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego zbiornika na olej opałowy, aby móc korzystać z tańszego i ekologicznego źródła ogrzewania domu. Wybór odpowiedniego zbiornika nie jest jednak prostą decyzją, gdyż należy wziąć pod uwagę różne czynniki, takie jak materiał wykonania, pojemność czy miejsce instalacji.

Czytaj dalej

tankowanie na stacji

Niezrozumienie wpływu lepkości oleju napędowego może prowadzić do problemów związanych z wydajnością i trwałością silnika oraz wzrostem kosztów eksploatacji pojazdu. W artykule przedstawimy istotę tej cechy, jej znaczenie dla pracy silników i optymalne wartości dla różnych warunków eksploatacyjnych.

Czytaj dalej

Czym można dodatkowo wzmocnić olej napędowy?

Olej napędowy jest najbardziej popularnym paliwem do zasilania pojazdów, warto wiedzieć, że można go ulepszyć, stosując dodatki zwane też uszlachetniaczami.

Czytaj dalej

stacja paliw

Olej napędowy jest jednym z popularniejszych surowców napędowych. Służy do zasilania samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych, a także niektórych wózków widłowych i maszyn budowlanych. Można go kupić na większości stacji benzynowych. Czy olej napędowy ma datę ważności? Jeśli tak, to ile ona wynosi?

Czytaj dalej

kanister na paliwo

Benzyna jest substancją łatwopalną, dlatego musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Na stacjach benzynowych korzysta się więc ze specjalnych zbiorników, które nie wchodzą w reakcję z paliwem i skutecznie chronią je przed czynnikami atmosferycznymi. Z czego powstają pojemniki na paliwo? Jak wybrać odpowiedni model?

Czytaj dalej